| anonim_4396 a întrebat:

Salut all.In ziua de 25/26 am fost la colindat cu mai multi baieti si fete. in fine. si cu o fata cu care vorbesc de ceva vreme... Cand am ajuns la mine, ea s-a pus langa mine la masa, iar noi la alta casa vorbeam normal, insa la mine s-a intamplat ceva. parintii mei au intrebat-o ceva. ei stiind ca acea fata e cuminte, nu bea, nu fumeaza, invata bine, iar ea s-a inrosit toata la fata.Si cand vorbea cu mine era rosie la fata.Ea are 15, iar eu 14 si nu ma gandesc ca ar sta cu unul mai mic ca ea ...Cand ziceam ceva, ea imi zambea.Cand am ajuns la ea, parintii ei dormeau, era tarziu. vreo 2 jumatate si era ultima casa, am stat mai mult si ne-am uitat la un film,iar ea s-a pus langa mine, cu capul pe umarul meu si cu mana stanga pe mine.M-am indragostit de ea atunci, nici nu stiu cum si mi-e frica sa ii spun, deoarece mai de mult iar imi placea de ea si i-am spus asta si am fost respins, spunandu-mi ca nu cauta o relatie, dar acum parca ii place de mine.Maine sau joi o sa-i trimit ceva mesaj m-ai frumos. nu am mai vorbit de vineri si mi-e dor de ea si ea nu stie lucru asta, e online si acum ca m-am indragostit de ea mi-e c-am rusine sa intru cu ea in vorba, asa ca am sa-i trimit un mesaj cum ca vine anul nou si sa ii spun si ca m-am simtit bine la colindat cu ei.Dau funda! (stiu ca am m-ai pus intrebarea)

Răspuns Câştigător
| crys12 a răspuns:

Buna Sorin. Opinia mea este ca ar trebui sa renunti la emotii, la rusine si sa-i vorbesti sincer. Marturisindu-i ca o placi si poate de data aceasta va accepta. Fiindca prin gesturile ei mici reflecta realitatea si anume faptul ca este atrasa de tine. Ca si ea are aceleasi ganduri. Nu te mai stresa! Gandeste-te ca daca nu indraznesti si nu vorbesti cu ea nu vei afla ceea ce vrei sa stii si ce te macina incontinuu. Atata am avut de zis, sper ca o sa iei in considerare ce crezi de cuviinta. Si iti urez multa bafta!

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă îi spui că te-ai simţit bine cu "ei", nu dai de bănuit nimic. Spune-i simplu că te-ai simţit bine în compania ei.

| madyddd a răspuns:

Nu te-ai indragostit, doar iti place!

| RareşTPUro a răspuns:

Fi tu insuti, fi puternic, baga curaj in tine si incearca sa-i spui. Nu e asa greu. Trebuie sa lasi deoparte rusinea si sa o ii spui adevarul. Spune-i tot ce simti pentru ea si explica-i de ce te-ai indragostit de ea... Spune-i mai repede si scapi de sentimentul ala de rusine pentru o fata pe care o placi si tu. Dupa ce ii spui, te vei usura si o sa te simti mai bine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Exact.Crezi ca vei primi alte raspunsuri?

| grab a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie, ma, rusine. spune-i ca e foarte fumoasa si te simti atras de ea si de comportamentul ei foarte dragastos si ca vrei sa fiti impreuna. las-o un pic sa se gandeasca, sa te discute cu tot fanclubul Barbie si poate iti va da un raspuns favorabil si mai vine o data la un film! succes!

| KinderBeeeib a răspuns:

Spune-i ce simti pana nu va fi prea tarziu.Dar daca te refuza, ai tot timpul din lume din moment ce acum "mergi la colindat".

| nyty20 a răspuns:

Cere-o in casatorie! Dar fa-o fata in fata. Crede-ma functioneaza. Am 20 de ani si stiu ce vorbesc.