| BeetleJuice a întrebat:

Salut am 12 ani si o sa-mi iau un skateboard acum intrebarea este stie cineva sa faca ollie ca vreau sa fac scheme la balustraba si mai intai trebuie sa stii sa faci ollie daca stoi cineva sa-mi spuneti pls

Răspuns Câştigător
| oasis a răspuns:

Iti spun ca nu este usor.
inveti ollie greu.
celelalte trick-uri si mai greu, iar la rail trebuie sa stii ollie mare si sa-ti tii echilibrul foarte bine pe placahappy

| UnderKing a răspuns (pentru oasis):

Ollie se invata ff usor, cred ca este cel mai usor trick (parerea mea).

26 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Gasesti multe scheme pe youtube, de acolo am invatat si ce fel de skateboard sa iau.

| mishu_4386 a răspuns:

Din ce oras esti? ca si eu tot 12 ani am si am si eu skate da am invatat ollie in 2 ore in prima zi cand am iesit cu el big grin nu stiu cum... unora le ia luni pana invata big grin am invatat adica sa sar da nu perfect nici acum nul fac perfect big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu stiu sa fac un ollie foarte mare dar eu am invatat de mult sa ma dau cu placa! dar trebuie sa stiu u pe c parte esti? goffy sau regular? este mai usor ollie decat kikflip dar o sa incerci si asta si nu stiu poate o sa iti iasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ollie e greu frate, daca vrei sa stii eu am ceva timp de cand fac ollie si e greu frate.eu aterizez doar cu un picior daca vrei sa stii nici eu nu-s bun. chiar sunt varza nu stiu si eu am nevoie de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate eu am 13 ani si is din sibiu ollie la prima vedere pare greu iti spun 2 variante pentru a invata : 1 ori incerci tu singur asa : dai pop apesi pe coada sk8-ului freci cu piciorul din fata pe grip si sari un pic in sus sau scrii pe youtube slatinaskatecrew si o sa iti explice un tip in videoclip bafta frate wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu stiu sa fac ollie te in vat eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite man trebuie sa inveti olie uite la mine in oras este un parc si acol sunt borduri la in ceput nici eu nu puteam sari dar am exersat si am reusit incearca cat de multi poti exerseaza cati reuseste asa am patiti cu hellflip

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu sa fac ollie e usor am invatat intr-o ora am zece ani si ma numesc andrei iti explic eu cum sa faci :pui piciorul stang pe coada si apesi apoi freci cu piciorul din fata pe grip si sari si tu un pic poate iti zic cum sa faci si kikflip in alta zii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu sa fac ollie e usor am invatat intro ora am zece ani si ma numesc andrei iti explic eu cum sa faci :pui piciorul stang pe coada si apesi apoi freci cu piciorul din fata pe grip si sari si tu un pic poate iti zic cum sa faci si kikflip in alta zii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall florin
primul pas este: pozitonarea pe placa piciorul din fata se pune pe partea din mijloc a placi iar cel din spate pe coada placi.
pasul2:trebuie sa apesi pe coada placii fff tare
pasul3:piciorul din fata trebuie sa alunece pe suprafata placi ca atunci cand esti in aeer o as para ca este lipita placa de picioare.
pasul4:ollie a ajuns in aer acum trebuie sa pozitionezi picioarele pe placa pentru a nu cadea de pe placa in timp ce aterizez.
bafta si ai grija cum te dai mai sunt tricuri celelalte se invata dupa trei luni de facut ollie-ul ca sa te obisnuesty.
inca o data bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pot ollie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da gasesti antrenament pe youtube daca nu du-te si tu prin iore si vezi la skateri dp acolo ca te invata ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io stiu da ollie da ia-o incet.io stiu da ollie cam numa de vreo 4 luni si ma dau cu placa aproape de un an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut sunt toby si am 10 eu stiu sa fac
dar e foarte greu de inv pentru ca trebuie sa lovesti si sa freci in aclesi timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idea mea este sa inveti sa faci o ollie pe o bara element pentru ca alea sunt mai joase si sanu ai bara la mijlocul skatebordului ci sa iti iei viteza si sa o faci ollie si sa aterizezi cu skateul pe o parte succes

| PaulSabou a răspuns:

Pai eu am invata usor...de aicihttp://www.youtube.com/watch?v=CIMtoHia164

| skateru a răspuns:

Ollie e cel mai usor

| skateru a răspuns:

E greu olli da pot sa te invat

| skateru a răspuns:

Ma olli e trick de baza aproape toate trickurile pornesc de la ea

| skater_5743 a răspuns:

Daca vrei te invat eu oile 07630455551 am skateuri special pentru oile si daca vrei vand skateboard pentru scheme foarte ieftin

| razvask8 a răspuns:

Salut ma numesc razvan si ma pricep foarte bine la olli si la tot felul de scheme am si eu 12 ani si fac antrenament baga adresa mea de yahoo sa mai vorbim :razvan.andreiescu@yahoo.com

| razvask8 a răspuns:

Salut am 12 ani si ma numesc razvan si ma pricep foarte bine la toate schemele pana acum am dat ollie peste 9 scari.baga idul meu de mess sa mai vorbim:razvan.andreiescu@yahoo.com

| minimal125 a răspuns:

Piciorul din fata pe primele 2 suruburi. piciorul din spate pe mijlocul pop-ului. apesi pe pop, si imediat piciorul din fata se duce in sus apoi incet nivelezi placa...cum ai dat pop-ul si dai slide cu piciorul din fata, picorul din spate il tragi ca sa sari mai mult

| Armis a răspuns:

Ca sa faci un ollie,piciorul stang, daca esti regular, este asezat pe tailul skateului iar piciorul drept, este asezat in spatele suruburilor cu cativa centimetrii.Primul pas este sa te lasi pe spate pe piciorul stan. Al doilea pas este sa sari cu tot corpul in timp ce stergi gripul pana la nose cu piciorul drept.Iti va lua destul timp frate...dar daca ai rabdare o sa reusesti.winking Good luck!