| Made4People a întrebat:

Salut,am 14 ani si 11 luni (daca asta conteaza) si 2 prieteni mi-au propus sa mergem la sala, acestia au 16-18 ani.Citind pe internet diferite postarile in genul acesteia sincer m-am cam speriat de unele comentarii in care se spunea ca daca incepi de acum iti poti opri cresterea sau iti poti distruge oasele, dar altele care spun ca este bine se incepi de la aceasta varsta.Sunt destul de slabut pentru varsta mea dar am 1.71m si cred ca 55kg. Daca este bine sa merg la sala de la aceasta varsta as vrea sa stiu cam ce trebuie sa fac acolo, primesc un antrenor sau fac exercitii de unul singur.Multumesc pentru timpul acordat.

3 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa mergi chiar de acum, in primul rand mai bucura-te de copilarie, in al doilea rand, risti cam mult, incepe de la 17-18 ani, hai ca nu mai e asa mult.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Eu iti sugerez sa te duci la sala cam de la 16 ani in sus, e cel mai indicat, pana atunci fa si tu un sport, forbal inot sau altceva.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Antonicuta4 a răspuns:

La varsta asta nu ar fi indicat sa mergi pana la 18 ani oasele sunt in crestere si inca nu au rezistenta necesara pentu exercitile de la sala insa poti incerca ceva mai usor depilda in fiecare dimineata sa alergi sa faci genoflexiuni timp de o ora la varsta asta e suficient