| AndreiAndy28 a întrebat:

Salut.Am 15 ani 6 luni si 1.85.Eu as vrea sa practic inot in primii mei doi ani de liceu.Credeti ca am vreo sansa ca sa mai cresc 8 cm pana la 19 ani?
Ps:Nu am mai practicat niciun sport pana acum.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca ai o sansa, daca te apuci serios de un sport acum si mananci echilibrat (fructe, vegetale si carne) categoric te inalti si te dezvolti foarte frumos.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

De crescut o sa mai cresti, indiferent ce ai face. Poate 8 cm nu e sigur dar 5 cm sunt aproape garantati. Nu vad insa niciun avantaj sa fii atat de inalt, peste 1.85-1.90 ai mai multe dezavantaje decat avantaje pe termen lung.