| CosticaCosmy a întrebat:

Salut.Am 15 ani si 2saptamani si 1.83.Ce sporturi imi recomandați pentru creștere? Credeti ca daca ma apuc de înot și ma tin de el la sfârșitul anului școlar as putea ajunge la 1.90?

1 răspuns:
| Ralukafay a răspuns:

Da,daca te apuci de inot,da,dar ai mai putea practica si urmatoarele sporturi si exercitii fizice: baschet,handbal, volei, genoflectiunii, intinderi(stai pe varfurile picioarelor si tragi de maini in sus, faci 15 de astea, alergari cu genunchii la piept, tractiuni(adica te tii agatat de ceva inalt si tragi de maini in sus, nu ceva chiar foarte inalt, dar mai sus de pamant si mai inalt decat tine). Multa sanatate si spor la cresterea in inaltime.