| Andreiiigvvv4rm a întrebat:

Salut! Am 15 ani și 4 luni și am doar 1, 60 înălțime și doar 46kg. Mama este mai mică decât mine (1, 57) dar în schimb tata este înalt (1, 80) cam pe acolo.
Voi mai crește până la 18 ani?
Am început să fac calisthenics și să mănânc cât mai mult și cât mai sănătos, credeți că mă va ajuta să mai cresc?
Am fost refuzat și de câteva fete din cauza înălțimii, nu că ar fi neapărat o problemă asta, dar câteodată sunt luat la mișto din cauza înălțimii.
Credeți că ar fi necesară și o vizită la medic?
Chiar dacă nu pare o situatie delicată pentru mine e una, mă confrunt cu problema asta de mult timp.
Vreau răspunsuri cât mai serioase!

2 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Pot spune ca 1, 60 nu este chiar capatul lumii si da, poti creste.
Acum depinde pe cine mostenesti. Pe mama sau pe tatal tau.
S-ar putea sa fie util sa si consulti un medic. Totul are legatura cu homonii - poate el iti poate spune mai multe.
Succes happy!

__________________________
Raspuns de BlackPixel.
Daca raspunsul meu a fost bun sau ti-a placut, apasa pe Funda pentru a-l seta ca raspuns castigator.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Sunt de parere ca vei mai creste.