| FratelePetarda a întrebat:

Salut.Am 15 ani si acum voi termina clasa a 8-a.Imi puteti da niste sfaturi in legatura cu evaluarea nationala? cum ar trebui sa invat? cat de des ar trebui sa invat? As vrea sa intru la Colegiul National Andrei Muresanu Din Bistrita la stiinte.

Răspuns Câştigător
| LexiEla a răspuns:

Trebuie sa stii tot, practic, pentru ca nu vei stii ce iti pica. Poti cauta modele din anii trecuti si sa vezi ce e important sa stii. Trebuie sa inveti moderat, adica nici prea putin si nici prea mult sa te epuizezi. Daca repeti in fiecare weekend cate ceva e bine. Dar in caz ca pana acum n.ai invatat nimic, nu stiu cat de multe ai putea retine. Bafta :*