| Starlight_1664 a întrebat:

Am 15 ani si am o "obsesie" sa zic asa... totul a inceput la 14 ani cand un coleg a venit la scoala, la inceput de an, mai inalt ca mine. Nu stiu de ce asta m-a enervat foarte tare, plus ca mia ras in fata. El avea atunci 1.85 eu 1.79. Buun, eu m-am enervat dinainte oricum cand am aflat ca am 1.79 cand neo masurat la scoala pentru ca m-am rugat la d-zeu sa am macar 1.80 si nu aveam si ii penibil sa ai 1.79 iti mai trebuie 1 cm, dar nu-i 1.80 fix. Si am tot inceput sa ma uit pe net la siteuri de inaltimi, formule nu stiu ce...astfel incat am ajuns sa-mi doresc sa zic mai tare ca o masina, sa cresc. Obsesia mea fiind sa citesc tot felul' de chestii de inaltimi, numa' la inaltimile oamenilor ma uit, etc.
Deci va intreb, avand in vedere ca toate rudele mele au 1.60, cu exceptia tatalui care are 1.74 si a unchiului, fratele mamei, care are 1.76; si avand in vedere evolutia mea la inaltime in ultimii 2-3 ani: 13 ani-1.75 m, 14 ani-1.79 m, 15 ani-1.81m; MAI am sanse sa cresc 2-3 cm? pentru ca mi-as dori enorm... dar nu stiu daca e posibil
Mersi frumos, si astept raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| Mangoo a răspuns:

Pai ai putea sa faci sport cum ar fi handbalu' o sa cresti fara sa iti dai seama dack nu te gandesti in fiecare zi la astahappy sh sa nu iti pese ce zick ceilalti... fata de familia ta stai destul de bine.winking

7 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Da mai mai ai sanse maxim pana la 17 ani daca nu cresti pana atunci nu mai ai ce sa faci.

| Me_2404 a răspuns:

Ai 15 ani si 1. 81? Chiar foarte mult la aceasta varsta. Dar normal ca o sa cresti, fetele cresc pana la 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa cresti Starlight.Ai destul timp sa cresti.Si eu am 12 ani si am 1, 58 si tot cresc in fiecare zi cu un cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discuta cu parinti tai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un scump si mie nu mi se pare ca esti asa de scund cu siguranta vei mai creste

| Starlight_1664 explică:

Edit: Nu sunt fata...

| Starlight_1664 explică:

Am vorbit cu ai mei, dar imi dau raspunsuri irelevante...ca cica las' ca am crescut destul sau mama: inca 10-12 cm; dar e imposibil asa ceva de aceea va intreb pe voi...