| danutu2001 a întrebat:

Salut, am 17 ani. Si gen imi place sa ies foarte des afara cu prietenii... Si mama nu ma lasa pana seara adica ma lasa 4 ore... Si am 17 ani si am prieteni care stau pan la miezul nopții. Întrebarea mea e cum s-o conving sa ma lase și pe mine?

3 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Cum soarele apune pe la ora 21, mi se pare normal să poți sta până la 21 sau 22. Ești încă minor.
Când eram de vârsta ta (acum cel mult 8 ani) ieșeam și eu cu doi-trei colegi, însă părinții mă puneau să vin la cel târziu 17 pentru că este întuneric și frig (iarna, sâmbăta sau duminica, soarele apune la 14:45).
În restul anului ziua ține mai mult și pot sta mai mult, însă acum mai am aceste gânduri de a ieși în oraș cu prietenii.

| Jannah a răspuns:

La varata ta trebuia sa stai pana la 1-2...

| Ana4306 a răspuns:

În primul rând mama ta trebuie să aibă incredere in tine sa te lase sa ai această libertate.In al doilea rand convinge-o ca meriți, poti incepe prin a face chestii pe care pana acum nu le făceai.Succes!