| Tiberiu191 a întrebat:

Am 17 ani, sunt cam slăbuț, nu arăt prea bine, în fine înțelegeți voi, mereu sunt într-un grup de prietenii, port o şapcă şi încă 3 din grup poartă şepci, şi unul din grup tot îmi lua şapcă, îmi vorbeşte aiurea, mi-a aruncat-o pe jos, şi vine a către mine cu tentativa de se bate, doar de mine se agăța, şi am mai pățit chestii de genul şi cu alte persoane, de foarte multe ori, eu nu apelez la violență, dar efectiv nu pot să mai support asta, apar tot timpul nişte şmecheraşi în grup care îşi permit să facă orice, şi nu pot părăsi grupul acesta fiindcă am câțiva prieteni la care țin, le-am propus să nu mai ieşim cu intregul grup dar ei nu vor. ar fi bine să mă distantez de ei? şi să-mi las pe cei 3 prietenii acolo? Nu ştiu ce să mai fac, help me. Voi ce ați face în locul meu?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E vina ta ca esti prea moale. Daca te-ai impune si tu si nu te-ai mai lasa batjocorit de ala nu si-ar mai permite atatea. Peste tot vor fi oameni de genul care sa caute victime pentru a iesi ei in evidenta ce puternici sunt. Tu trebuie doar sa stii cum sa te impui si sa nu-i lasi sa-si bata joc de tine.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Problema e la tine, abia apoi la ei.
Tu ti-ai ales prietenii, prieteni cu ghilime de rigoare.
Daca nu esti in stare sa iei initiativa, stai si indura.
Iar daca esti complexat si de faptul ca esti slab, mergi la sala.
Castigi de doua ori.
Odata vei avea un corp frumos si mai impunator si pe alta parte e benefic pentru sanatate.

| utilizatorcim a răspuns:

Renunță la "prietenii" aia. Cât de fraier trebuie să fi ca sa stai cu niște oameni care efectiv își bat joc de tine?