| Gabrielcocotier a întrebat:

Hey TPU.
Deci eu cu prietenul meu cel mai bun mai avem certuri sau as putea zice ca ne contrazicem in anumite chestii marunte cand mai vorbim. Uneori il simt prea critic si desi tin mult la el nu stiu daca sa ma distantez de el. Am avut o discutie de genu si a zis ca-i pare rau si chiar pare ca tine la mine. Sunt si o persoana care baga la suflet deci probabil exagerez, dar uneori nici nu prea ii vreau prezenta, poate pentru ca de la un timp nici nu ajungem sa mai iesim asa des. Chestia e ca noi avem un grup si s-a cam certat cu cativa din grupul nostru si nu prea mai iesim asa cu totii de atunci. Nu stiu ce sa mai zic, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RavenNymph a răspuns:

Depinde în ce sens sunt acele critici. Poate sunt de fapt unele constructive și pentru că te afectează ușor anumite chestii nu realizezi asta, și eu sunt exact la fel. Însă dacă nu te mai simți deloc ok în preajma lui, ai putea doar să îl îndepărtezi puțin pentru a vedea daca ține la tine cu adevarat și dacă îți va simți lipsa. Legat de prietenii voștri comuni, ar trebui să analizezi motivele pentru care s-au certat și abia apoi să decizi dacă problema a fost la ei sau la acest prieten al tău.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să analizezi ce vrei de la relația cu el, care e baza ei. E ceva de viitor, sau este doar un partener de discuții care degenerează în ceartă.