| adrianul a întrebat:

Salut, am 19 ani si sufar din dragoste si nu e prima data e adoua oara, adica prima data m-a lasat dupa 7 luni pentru alt baiat si a trebuit un an jumate sa o uit si am uitato cu persoana care m-a facut sa sufar acum care am stat 4 luni si asta a avut motivul ca nu mai este fericita langa mine si de o luna am un sentiment ciudat in suflet care ma magina mereu, mie foarte greu acus sa ies si din casa ca imi aduc aminte mai tare de ea si imi vine sa ma omor sincer. As dori un sfat cum sa fac sa trec peste si sa nu mai am acest sentiment de vinovatie ca altfel nu pot sa il cataloghez. Va Multumesc!

6 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Sa te omori? :O Revino-ti! Nu se merita pentru nicio fata, cu atat mai putin pentru una care te-a parasit! Ai doar 19 ani...pana vei ajunge sa ai o relatie adevarata si chiar sa te casatoresti...ar trebui sa te omori de cateva ori...tongue nu poti decat sa lasi sa treaca putin timp, sa te vindeci, apoi iti faci pe altcineva...inteleg,ti-e greu, dar nu imposibil si stii asta fiindca nu ti se intampla pentru prima oara!

| Suzy a răspuns:

Nu te mai gandi! Sunt si alte fete nu numai 1 sau 2. 5 din 10 oameni sunt femei. Incearca sa depasesti momentul acesta in diferite feluri.De examplu du-te si te distreaza cu prietenii du-te in discoteci danseazasmug invita fete la dans smug sigur va iesi ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. happy

Inteleg cat de prost te simti sad dar lasa timpul trece...amintirile se sterg...si ranile se vindeca, o vei uita pana la urma happy du-te si distreazate cu prietenii si vei vedea ca te simti mai bine happy
Incearca sa o ignori pentru ca iti va putea transmite resentmente, si iar vei suferi happy
Iubim cu riscul sa suferim... mersul lucrurilor, no nu avem ce face este peste puterile noastre, cum a ales soarta asa facem...
Treci mai departe, cu sau fara ea viata ta continua asa ca tu nu sta in loc happy
Du te si distreaza te si te vei indragosti dnou de o persoana ce poate te va face fericit
Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sallhappy nici 1 data sa nu plangi pentru ca ceva s-a terminat. pentru ca fata care o sa te merite nu te va face sa plangi...sunt doar chestii copilaresti trexatoare... ce devin amintiri foarte frumoase la un moment.dat.crede-ma.lasa timpu sa rezolve si pune-ti ambitia in aplicare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si eu sunt exact in situatia ta dar eu em umblat 6 ani ca ea iar de cateva luni nu mai suntem impreuna dar simt ca o iubesc ca si in prima zi jur atat sufar pentru ea dar incerc sa fiu tare, toate lumea mi-a zis sa incerc sa o uit ca mia sunt si alte fete dar mie nu stiu imi tr pentru ca inca o iubesc, nu stiu nici acum de ce nu a vrut sa fim impreuna ma gandesc ca poate ca eram gelos, mi-as dori f mult sa nu o mai iubesc dar nu pot sa ii poruncesc inimii, am sa las timpul sa decida ce va fi mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 23 de ani si pana acum am suferit serios de 5 ori si mi-a trecut de fiecare data. Gandeste-te ca nu se merita pentru niciuna, oricum toate sunt curve asa ca.