| Girly97 a întrebat:

Ajutor, de cateva zile ma trezesc foarte devreme si azi am avut un cosmar foarte ciudat: sunt eleva in clasa 11 si luni la simulare nu mi s-a permis accesul pentru ca nu aveam buletinul iar parintii nu vroiau sa mi-l dea pentru ca "arat urat in poza" si din cate imi aduc aminte in cosmar am fost data in judecata pentru frauda... Intr-adevar sunt clasa 11 si luni voi vedea prima oara cum arata un bac. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InnocentSίn a răspuns:

Buna happy
Si eu am luni prima simulare (tot clasa 11) si sincer nu-mi fac griji de altceva decat de faptul ca va trebui să stau 3 ore pe un scaun laughing. Daca te stresezi asa pentru o simulare, ce vei face la BAC? Eu zic sa te relaxezi, deoarece visele acelea ti le provoaca sibvonstientul gandindu-te intr-una la simulari si la cum va fi, chestii de astea. Fii increzator in tine si totul o sa fie bine.

| Girly97 explică (pentru InnocentSίn):

Voi incerca, iti multumesc si iti urez succes! happy

| InnocentSίn a răspuns (pentru Girly97):

Multumesc, si tie! big grin

4 răspunsuri:
| Ana765 a răspuns:

E un simplu vis. Cred ca iti e frica de simulare, iar ca sa scapi de frica singurul remediu este sa inveti. Daca ai invatat si inca iti e frica ai mai multa incredere in tine!

| Mădălina_Iulia_1999_ZJZg a răspuns:

Stai linistita. Nu e motiv de speriat. Visele se interpreteaza ca reprezentand ceea ce simti cand esti treaza. Poate ai emotii, poate chiar teama si asta se reflecta in subconstient si mai departe in vise. Asta cu simularile e la fel ca si cu frauda.
Asadar nu e motiv sa te sperii.