| JustSkill a întrebat:

Am de facut un discurs la engleza despre muzica, de aproximativ un minut!
Help! Nu am nici-o idee!
Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| Confucius a răspuns:

Ce este muzica si ce presupune ea.

Ce este muzica? Unii sunt de parere ca definitia muzicii ar fi aceasta: "Muzica este o artă care exprimă cu ajutorul sunetelor sentimente şi atitudini" sau " Muzica este ştiinţa sunetelor considerate sub raportul melodiei, ritmului şi armoniei". Insa, eu as gasi si alte cuvinte cu care as descrie muzica la fel cum si voi, probabil ca aveti alte definitii. Asadar, muzica nu are o definitie anume, ci fiecare persoana ii da muzici propria definitie. Pentru unii, muzica poate insemna un mod de relaxare, o afacere, o arta, un mod de evadare din viata cotidiana, un prieten sau multe alte lucruri.

Funda? big grin