| byancaralu a întrebat:

Am de facut un discurs pentru ora de la latina(insa in rom) si am nevoie de un subiect.Idei?! big grin [funda pentru cea mai buna idee]

Răspuns Câştigător
| Kaffeetasse a răspuns:

Incearca despre operele lui Cicero sau cea a lui Petronius, adica Satyricon - o fresca a moravurilor sociale din acea vreme.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai potrivit subiect este sa iei o expresie in latina (aici ai link cu cateva expresii http://www.limbalatina.ro/biblioteca/proverbe.html ) si sa o comentezi la ora. Vei impresiona atat profesorul cat si colegii.
Bafta!