| Unfesdf a întrebat:

Salut, am fost pe clasa a 9 a la stiinte sociale si as vrea sa ma transfer in anul acesta pe filologie romana. Examenul de diferente il voi da doar din limba engleza sau voi mai da si din alte materii? Acest examen de diferente in cazul in care voi avea nota mica ma va afecta la admitere?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i posibil acum sa te transferi, fiindca ai intrat la alt liceu.
Daca s-ar face favoruri la toti care nu au fost capabili sa intre la licee bune, dar sa le accepte transferurile ireale si preferintiale, atunci ce rost ar mai avea examenul de evaluare nationala?

Transferul este posibil dupa terminarea clasei a 9-a cu o medie egala sau mai mare ca a ultimului intrat la acel liceu, fara corijente, fara note scazute la purtare si cu note de trecere la diferentele de materii.

| sierra1 a răspuns:

Mai dai examen și la limba lat(r)ină