| Anna_4837 a întrebat:

Am iar probleme cu calculatorul.imi vine sa innebunesc! Acum e chiar ciudat si va rog frumos sa ma ajutati.Cand dau drumul la pc, apare imaginea cu windows ca se incarca si apoi ramane negru ecranul...pentru 2 minute asa apoi imi apare un ecran albastru (de fiecare data) cu un scris alb spunandu-mi Checking file system on G :The type of file system is NTFS. volume label is Personal.Si de aici incepe sa imi verifice acest hard numit G pentru ca le am partajate in cateva, C e local disk, D downloads, E Games etc.Las sa se scaneze ramane asa dupa ce se termina, automat dau restart si ajung la acelasi lucru dar sar peste verificare.In fine am ajuns la desktop.astept 10 minute sa se incarce tinand cont ca orice as face se misca extrem de greu, ajung la My Computer sa constat ca diskul Personal (Ghappy a fost redenumit asa Local Disk (Ghappy. Am dat dublu click pe el si imi apare eroarea G:\ is not accessible.Error performing inpage operation.
Mi-a explicat cineva sa dau click dreapta pe el apoi explore dar mi-l refuza si mi se blocheaza calculatorul cam 5-6 minute si apoi o ia de la capat.Am incercat acelasi lucru cu celelalte si accepta acel click dreapta sa imi apara meniul.Whatever...am facut si un clean cu CCleaner, windows-ul a fost reinstalat acum 3 luni, pc-ul a fost reformatat tot atunci, sters de praf este. Ce problema poate fi? Daca aveti skype si ma puteti ajuta in vreun fel va rog da-ti add la id-ul annacrazyhotgirl.Va astept cu raspunsuri

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Da deci am patot-o si eu iar acum cateva zile mi-am rezolvat problema. sigur ti-au intrat niste virusi in ``G``. probabil asa se numeste fisierul unde ai tinut toate setarile sh chestiile importante de securitate ale calculatorului si s-au raspandit de-acolo in tot calculatorultongue solutia este sa chemi pe cineva priceput sa reinstaleze windowsul, sa intre in meniul``BIOS`` si va stii ce e de facuttonguewinking

sper ca ti-am fost de ajutor

| Aly07 a răspuns:

Cel mai simplu reinstalezi windowsul, fara alte batai de cap. Sorry dar nu stiu ce poate avea.
Bafta happy.

| PetrusEmanuelMihai a răspuns:

Da Anna reinstaleaza-ti Windowsol sau daca ai posibilitatea ca PC-ul sa te lase sa intrii in Windows, da-i la antivirus sa-l scaneze si daca sunt ceva virus, fi sigura ca ii rezolva antivirusul daca sunt gasiti.

| adyboss32 a răspuns:

Sau faci ca prietenul nostru de sus si reinstalezi windows-ul