| InGeRaSh FitZoS a întrebat:

am intrat intr'o incurcatura si nu stiu ce sa facstraight face. de cand am intrat la liceu m-am imprietenit cu o fata parca suntem cele mai bune prietene. ea este cu un baiat de 8 luni (sunt frumosi aman2 le sta bine impreuna :X) doar ca se cearta prea mult, deci incurcatura este ca prietenul ei ma suna pe mine ca sa ii impac si ma intreaba pe mine ce sa ii zica ca sa nu mai fie suparata sau ce sa faca ca sa nu se mai certe. prietena mea nu stie ca ma suna ...si acum incep sa ma simt naspa ca ma suna el stiu ca s'ar supara daca ar sti.ca e cam geloasasad. ce sa fac sa ii spun ca vb cu prietenul ei sau nu, daca nu ii zic ma simt eu naspa pentru ca e prietena meahappy dar daca ii zic acum se cearta si poate se despart ei 2 si o sa ma simt vinovatacrying pls dati'mi variante xoxo

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vorbeste cu ei doi fata in fata si spune-le sa isi rezolve problemele fara sa apeleze la tine.Asa ar fi cel mai corect si cel mai matur.Implicarea unei a treia persoane creeaza tensiuni inutilewinking

| Ros3Blu3 a răspuns:

Nu te mai baga e relatia lor...intr'o relatie sunt 2 nu 3big grin Ii spui si tu de multe ori te-am ajutat sa te impaci cu el dar nu ma mai bag big grin ii spui si lui sa se descurce si aia e big grin

| marsy a răspuns:

E simplu. Ii spui sa nu te mai sune.Prietenei nu-i spune nimic pina cind... poate la o discutie ii vei spune ca l-ai ajutat sa va impacati, ca el te-a sunat! Daca nu erai tu, el pe cine ar suna? Se pare ca nu o stie ink bine pe prietena sa! Si nu stie cum sa se comporte ca un adevarat cavaler!happy

| paramore a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui lui sa nu te mai sune pentru ca ea s-ar putea supara dk ar afla, si cand ei se cearta u da-i sfaturi ei, nu lui...si asa nu esti implicata in treburile lor

| georgiana_5779 a răspuns:

Pai ar trebui(eu am trecut prin asta)sa-l ajuti pe el sa se impace cu ea. cand totul o sa fie bine ar trebui sa ii spui prietenei tale. dar nu tot. fa sa para ca si pe el le taiat capul. daca nu o a doua varianta ar fi sai spui lui ca nu te bagi pentru ca o relatie include doar doua persoane. sper sa mearga. sau sa iasa cum trebuie.