| AmNevoieDeAjutor124 a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor! Peste o săptămână am premierea la școală și diriga a spus sa venim in rochie până la genunchi și sandale. Eu nu sunt epilata și sunt o fata de 12 ani.De fiecare dată când mi se vede puțin par pe picioare mi-e frică că vor rade băieții de mine.Iar când le spun părinților mei că m-am saturat sa stau cu frica și rușinea asta ei spun că s-au saturat că eu sa tot vreau sa nu mai am par pe picioare sau spun că nu am deloc. Dar eu vad, arăt ca o femeie ce s-a făcut o data cu lama de ras și după nu s-a mai făcut 3 luni.
Nu știu ce să fac. Știți cumva un truc care să facă să pară că nu am par pe picioare?
Sau ceva care să mă ajute?
Am nevoie rapid de un răspuns dacă se poate

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Stii ce e culmea? Daca te epilezi cu ceara regulat inca de la varste gen 12-13 ani, nu iti va mai creste deloc par in acele zone cand vei fi mare si asta e un foarte mare avantaj. Am vazut pe pielea mea si am citit ca in multe culturi se practica chestia asta, femeile din familie iau fetitele de varsta asta si incep sa le epileze regulat cu ceara sau cu zahar (cea mai buna metoda), iar cand cresc au pielea foarte fina. Asta asa ca o paranteza.
Pacat ca parintii tai au aceasta mentalitate, aveam o colega cand eram mica, ea avea mustata foarte vizibila (era singura din toata scoala iti dai seama) iar parintii nu o lasau sa si-o ia si preferau ca ea sa sufere. Eu nu inteleg rostul acestor lucruri, daca tu ai colege care nu au inca par pe picioare asta nu inseamna ca tu nu trebuie sa te epilezi, e corpul tau, la naiba. O sa te epilezi de acum incolo toata viata, de ce sa nu ai voie acum? Stiu cat de rau te simti sa mergi undeva in rochie si sa ai par pe picioare.
Eu in locul tau ori as lua un bic si m-as rade asa in 5 min fara sa cer voie parintilor (ca doar nu o sa ma omoare laughing ) ori as lua pantaloni si gata. Nu poate sa ma oblige un profesor sa ma imbrac cum vreau eu.

5 răspunsuri:
| BunaZiuaMerio a răspuns:

Doamne fereste.Dar mori daca te epilezi pe picioare?

| Plato a răspuns (pentru BunaZiuaMerio):

Nu e normal la varsta ei.
I-am spus deja sa-si ia strampi de aia, dar se pare ca n-o multumeste ideea.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Plato):

Plato, tu ai 2 conturi? laughing

| Plato a răspuns (pentru Furnicuta000):

I-am spus la alta intrebare.

| BigOof a răspuns:

Ia-ți ștrampi de pânză pe sub rochie.