| TheSupreme a întrebat:

Salut, am nevoie de putin ajutor cu noul meu iPhone. Vreau sa stiu daca se mai poate face cont pe App Store fara sa am nevoie de card de credit, credeti-ma am incercat toata ziua, si ieri si azi si cu toate forumurile si tutorialele de pe net tot nu reusesc, iTunes tot imi solicita card de credit, asa ca va rog putin ajutor. Daca stie sigur cineva cum sa faca, il rog sa-mi faca si mie unul si sa-mi dea info de la cont, fiindca serios sunt total confuz...

1 răspuns:
| Ieedi a răspuns:

Intra in iTunes, nu te loga cu niciun cont, du-te la sectiunea Top Free sau da click pe Download la orice aplicatie gratuita pe care o gasesti acolo. iTunes iti va cere sa te loghezi ca sa o poti downloada si astfel iti apare optiunea de a crea un cont nou. Daca iti creezi un cont nou prin acea fereastra (care apare dupa ce incerci sa downloadezi ceva Free fara cont) vei putea selecta "None" la sectiunea de "Payment Method". Este singura metoda prin care stiu ca se mai poate face cont fara card de credit. Bafta big grin