| GamingLiviu2000 a întrebat:

Salut.Am o comanda de.pe ebay si nu stiu cind o.sa-mi vina curierul.o sa-mi vina un mesaj un telefon ceva sa ies sa iau coletul Sau un mesaj cu ora si data exacta?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Curierul, de obicei, da un sms in ziua in care urmeaza sa ajunga si te suna cu 5 minute inainte. Problema la tine e ca, comandand de pe Ebay, coletul va veni, cel mai probabil, la posta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti sigur ca ai comandat prin curier... de obicei vin la posta si ai sa primesti un aviz... dureaza cam 1 luna

| corbulalbrosu a răspuns:

Vei fi contactat telefonic cu cateva ore inainte de livrarea efectiva a coletului.

| Teo29 a răspuns:

Trebuie sa verifici daca ai facut prin posta sau curier. Daca e prin posta poti verifica pe site-ul lor la Track & Trace daca sau poti intreba peste vreo 2 sapt daca ti-a ajuns coletul. ( Uneori postasii isi fac treaba prost si daca nu primesti avizul acasa nu stii de produs ca a ajuns) Iar daca e prin curier, afla ce curier si suna-i sa afli detalii.

| GamingLiviu2000 explică:

Am folosit ebay.fr Al Frantei si am dat bani in plus pentru livrare acasa zice ca-mi vine de pe 27 oct. Pina pe 31 oct. Si nu stiu pe la ce ora o sa ajunga si in ce zi exacta