| KillerWillBeBack a întrebat:

Am o intrebare adresata in special fetelor.Sunt prietena cu un baiat Razvan de patru ani.Adica ne cunoastem foarte bine si ne intelegem.Ne mai certam dar mereu ne impacam.Ieri m-am intalnit cu el pe drum.Am vorbit si mi-a zis ca voia sa iasa in parc cu un baiat.Si apoi, prin toate propozitiile a inclus si propozitia:,, Te plac". UNEORI as vrea sa fiu cu el dar alteori este nesuferit! Adica nu suntem la maraton ca sa alerg dupa baieti. Oricum peste 2 saptamani merg intr-o tabara in Sighetul Marmatiei cu familia unui coleg de la scoala.Am mai fost cu ei si anul trecut si am aflat ca m-a placut un baiat cu un an mai mare ca mine.Imi este frica, daca vreau sa merg in parc cu Razvan, ca o sa-mi placa de alt baiat in tabara.O sa stau 1 saptamana.
Deci intrebarea mea este >=(de fapt sunt 2)
1)Sa-l invit eu in parc?(Voi ce credeti? Mie imi este frica sa nu inteleaga ca-l plac)
2)De unde pot gasi niste incaltaminte de drumetie. Adica sa nu fie cu 500 lei! Mai putin de 250 lei.Eu locuiesc in Bucuresti.

1 răspuns:
| Bo0ble a răspuns:

Eu iti pot raspunde doar la prima intrebare. Daca tii la Razvan ca la un prieten adevarat poti sa-l inviti tu in parc, dar trebuie sa fii sincer cu el si sa-i spui ceea ce simti cu adevarat. Asa e cel mai bine. Succes!