| delionanume a întrebat:

Salut am o intrebare cam care ar fi inaltimea ideala la 12 ani? Apropo eu la 12ani am 1m70 (sunt baiat).

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Cred că ești destul de înalt dar eu zic că e un aspect pozitiv acesta. Probabil că înălțimea ideală ar fi pe undeva pe la 1, 65-67 din punctul meu de vedere dar e foarte bine așa cum ești. Eu la vârsta ta eram cam la aceeași înălțime. Oricum legat de aspectul fizic nu există termenul "ideal" ca în foarte multe aspecte. Deci încearcă să te desprinzi de această idealitate și să vezi că ori sunt mai multe lucruri ideale ori cu nu există nimic ideal.

2 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Nu există înălțimea ideală. fiecare creste in propriul ritm

| Paulvasile10 a răspuns:

Eu am 15 si am 1.69, deci esti destul de inalt pentru varsta ta