| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Care este inaltimea ideala pentru un baiat?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1.82

| Frank51 a răspuns:

180-185 mi se pare perfect, nici prea înalt nici prea scund.

| Sofer a răspuns:

1.75 e ideal.

| aXy99 a răspuns:

1.8-1.9

| Apokales a răspuns:

1.70-1.90, cam pe acolo cred ca ne aflam cu inaltimea ideala a unui baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul depinde și cât de înalți sunt părinții, mai ales tata. Restul comentariilor de mai sus sunt fără sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.90

| edit28 a răspuns:

Daca n-ai macar 2 metri jumate degeaba

| Feitan a răspuns:

Minim 2 metrii jumate.

| iChristiaN47 a răspuns:

Imi vine sã imi dau palme peste cap pana intru in convulsii când vãd ce prostii scriu acesti stimabili domni si domnisoare.

E o prostie mare cat Catedrala Mantuirii Neamului! Nu 1, 90! Generalizand ajungem la o medie de 1, 75 pentru noi ca natiune a secolului XXI.

Inaltimea ideala ar trebui calculata în functie de cat poate duce organismul tau, in functie de greutate si vârstã.

Cei cu 1, 90 poate se trag din familia Jordan si nu stiu eu.

| irezistibilul a răspuns:

185.
Un barbat trebuie sa fie destul de inalt dupa parerea mea, si nu numai eu spun asta ci si femeile. Un barbat inalt transmite protectie, si multe femei adora barbatii inalti pentru motivul asta. Oricum degeaba ai 185-190 daca esti slab ca o scandura. In fine, nu inaltimea este cheia esentiala ci caracterul. Degeaba esti inalt si facut daca nu ai caracter, o personalitate!

| LupGetodacJedi a răspuns:

1,73. O zi buna!

| floridecais a răspuns:

În opinia mea, 15 centimetri mai înalt decât mine happy însă nu cred ca înălțimea sau alte caracteristici te definesc ca persoana, deci fii fericit cu tine însuți.

| aXy99 a răspuns (pentru floridecais):

Si tu ce inaltime ai?

| floridecais a răspuns (pentru aXy99):

1,62