| MrsEinstein a întrebat:

Am o intrebare de ce majoritatea englezilor, cand isi dau autograful pun 'x' sau 'xx', 'xxx' etc! Ce semnifica acel 'x'?

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu sigur daca asta este, dar si la spanioli, x-ul inseamna pentru sau pe.
De ex scrie "me voy x ahi" si trebuie scris "me voy por ahi" ceea ce inseamna "ma duc pe acolo" si cu "por" si cu "x", poate asta inseamna si la eiwinking

| thegatekeeper a răspuns:

Banuiesc ca vine de la "xoxoxo", care inseamna "love" sau ceva cu sens asemanator. Deci s-ar putea traduce "cu dragoste" sau cam asa ceva.

| addha a răspuns:

Acest 'xxx' sau 'xoxo' folosit de englezi inseamna love... E ca si cum am scrie noi la sfarsitul unui mesaj 'love strucklove struck'...adica iubire.

| MrsEinstein explică:

Va multumesc, mult pentru. raspunsuri!