| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o întrebare. Sunt la început si as vrea sa stiu daca este mai bine să-ți cauți mai întâi apartament si dupa loc de munca sau inainte loc de munca si dupa apartamentul?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai la parinti, servici, bani adunati pentru avans, apartament in rate sau garsoniera in functie de banii si salariu, mutat in proprietatea ta si munca e acolo. Dar la ce vremuri traim nici bani de locuinta nu isi permite romanul daca nu ia direct cu banii jos sa munceasca prin strainatate. Legiunea franceza militar cu contract in regula strangi bani si vi acasa iei apartament direct daca apuci sa ramai viu prin afganistan / irak

| darrio2007 a răspuns:

Depinde daca ai bani sa iei apartamentul inainte sa incepi sa lucrezi. Desi, din cate observ, nu vad sa ai.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ar trebui sa ai un loc de munca stabil, sa pui ceva bani deoparte si apoi sa iti cauti apartament. Altfel care ar fi logica? Iei apartamentul cu ce bani? Si ce te faci daca ai banii pentru apartament dar nu gasesti de lucru si nu o sa te poti intretine si nu ai cu ce sa platesti facturile?

| Violleta2022 a răspuns:

Logic este sa-ti iei intai job, ca sa ai bani sa inchiriezi un apartment, ca fara bani si munca nu-ti inchiriaza nimeni.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai banii, ia-ți apartamentul. Prețurile sunt in urcare!