| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o mare problema la care vreau sa imi raspundeti cu sinceritate!
Problema mea este ca nu imi place sa citesc carti, adica imi e tare lene sa le citesc si cititul nu imi aduce placere deloc!
Cum as putea trece peste lene? Si cum as putea sa fac ca cartile sa imi aduca placere ca sa le citesc?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"carti, adica imi e tare lene sa le citesc...Cum as putea trece peste lene"

se zice (și bine se zice) că lenea n-a omorât pe nimeni

| Mosotti a răspuns:

Daca nu iti place nu citi, nici eu nu prea citesc, in general ma uit la documentare, intreb, sau ma uit pe net ce doresc sa aflu.
Nu are sens sa vrei sa fi tu altul decat esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citește ceva ce te atrage, ce îți place și nu o sa te mai ia lenea, prima foaie de citit e mai greu de trecut, apoi totul vine de la sine, citești cu plăcere și interes.