| Razvy2889 a întrebat:

Am o mare problema! Mi-am gasit tatal natural si ne intelegem foarte bine, chiar si copiii sotiei lui mai vorbesc cu tatal lor biologic, dar eu am fost adoptat si tata adoptabil nu vrea sa am nicio legatura cu tatal meu natural, ce as putea sa fac pentru ca imi iubesc si tatal natural?

3 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Fa ceea ce simti. Legatura de sange este si va fi mereu puternica. Acum ai doi tatii si te sfatuiesc sa vorbesti cu tatal tau adoptiv si spune-i ca ii vrei pe amandoi tatii langa tine insa daca esti cu unul dintre ei incearca sa nu vorbesti despre celalalt sau sa faci comparatii.

| Andreeush a răspuns:

E o situație dificilă, tatăl tău adoptiv probabil simte că îl dai la o parte.
Încearcă să vorbești cu el.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu prea știu ce să spun, poate tatăl adoptiv îl vede ca pe o influență rea, e și normal daca te-a abondonat dar totuși nu ai dat prea multe detalii.