| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am o mica(mare) problema.La mine la bloc este un baiat care ma place de foarte mult timp:d este mai mare ca mine cu 2 anihappyEu insa nu simt nimic pentru el.Anul asta m-am certat cu elbig grin pentru ca am avut la avatar o poza cu un coleg si imi tot fura toate pozele pe carea le puneam.de fiecare data ma lua la rost "da asta cine ii ca mi se pare cunoscut?" Desi erau doar colegi de clasa era gelos chiar daca nu eram impreuna. Ma suparat foarte tare si i-am dat ignore.Saptamana asta a intrat pe un id mai vechi si am mai vb.Eu eram pe sitetongue si ii raspundeam numai cu da, nu, ok.sh a inceput sa imi zica ca dc vorbesc eu el asa de recehappy? nu stiu ce sa ii mai fac...Inainte sa ma cert cu el mi-a cerut prietenia dar l-am refuzat.Eu vreau sa fim doar amici si nimic mai mult.Cateva sfaturi va roggggggg!:X

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Poate te va lasa in pace cand vei avea prieten. (Asta nu inseamna ca sari acum repede sa-ti gasesti pe unul asa doar ca sa te lase asta in pace) Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare. El nu vrea prietenia ta atata timp cat esti intr-o relatie. Daca esti singura, vrea sa fie cat mai mult pe langa tine, in speranta de a te face sa-l placi. Asa ca daca vei avea un prieten, sunt mari sanse sa nu mai vorbesti cu 'baiatul de la bloc', cu atat mai putin sa fiti 'doar amici'.

4 răspunsuri:
| anyka18 a răspuns:

Mie mi se pare dragut faza ca te ia la rost pentru avatar inseamna ca tine la tine si vrea sa te protejeze...de ce nu incerci o relatie cu el? sau daca chiar nu se poate spune-i frumos ca vrei doar sa fiti amiici. va intelege

| D A R i U t S s A a răspuns:

Trebuie sa ii spui asta
Uite cand mai te baga in seama. ii poti zice direct
" ma baiatule nu te-ai saturat sa te tot ti dupa mine.eu te vad doar ca pe un simplu amic "

Si ignora-l in continuare astfel se va satura sa se tot tina dupa tine.

Daca cu siguranta vrei sa te lase in pace

| hai_si_tu a răspuns:

Mie mi se pare frumos ce face. Ar trebui sa-i dai o sansa, pentru a sti ce persoana este. Pana nu incerci, nu stii, asa ca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O patesc si eu la fel ca tine. :-s
Ii poti spune pur si simplu ca vrei sa fiti doar prieteni. Nimic mai mult.