| georgiana37 a întrebat:

Salut.
Am o mica nelamurire.
Stie careva ce inseamna proverbul "Omul sfinteste locul"?
Chiar nu imi dau seama la ce se refera.
tnxlove strucklove strucklove struck
fuuunda

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Nu prea stiu sa explic, incerc sa iti dau cateva exemple: omul poate sfinti locul prin munca cinstita, printr-o vorba buna si multe altele. Proverbul se refera la faptul ca oamenii iau cele mai importante decizii.

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Omul sfinteste locul si nu haina!
Adica, magistral este caracterul si nu aspectul fizic.

| Happyness a răspuns:

E vorba de puritatea pers respective, depinde cat d eput e sufletesc asa e si locu unde sta

| Missin`you` a răspuns:

Inseamna faptul ca omul pe unde trece isi lasa amprentele, facand ceva folositor...pe unde trece omul totdeauna ramane cevahappy fundabatting eyelashes

| Stefania_Andrei_1996 a răspuns:

Anemona a raspuns bine adica a explicat bine si a zis ca nu stie sa explice