| SkyTheLimit a întrebat:

Salut, Am o prietena si o mica mare problema, sta la sat si suntem impreuna este o distanta mare intre noi nu ne putem vedea zilnic, problema este urmatoare: ea a mai fost cu 2 baieti inainte, unul dupa ce s-a despartit de ea si-a vazut de viata lui, al doilea este marea problema, Cand erau impreuna nu o baga in seama ci doar cauta S** si atat, plus ca se dadea la alte fete, dupa ce au fost un an impreuna s-au despartit ca se saturase, M-a intalnit pe mine, relatie merge bine nu avem nici o problema, doar ca "fostul" a innebunit, Se lauda prin sat ca este cu ea ca va fi a lui, Cand se duce la magazin sau pe drum cu fetele, vine si el si o pipae si trage de ea, incearca sa o pupe, si asta de fiecaredata, cand se duce pe drum o ia de mana si nu o lasa in pace, plus ca a amenintato ca o Vio****a si ca nu se lasa pana nu obtine ceea ce vrea, Iar asta se intampla de 9luni de cand sunt cu ea, Ce sa facem sa-i facem plangere la politie? adica pare prostesc sau copilaros noi un cuplu de 17-16 ani ne plangem ca fostul vrea sa o arda, Nu stiu. ce sa facem? daca nu se linisteste dupa ce facem plangere?

Răspuns Câştigător
| Bernardus a răspuns:

Man, poti oricand sa ii faci o plangere la politie pentru tentativa de viol si amenintare cu violul, fapte grave care pot fi pedepsite. Oricum, dupa o plangere respectivul va primi un ordin de restrictie pana se mai cerceteaza, cand se va stabili dacxa e permanent ordinul sau daca primeste o pedeapsa mai mare. Oricum la cat de idiot e o sa incalce ordinul pana la inchisoare

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Poate face plangere la politie pentru hartuire sexuala. Si politia ar trebui sa ia masuri dupa.

| SkyTheLimit explică:

Cu parintii ei s-a mai vorbit si i-au zis acelui baiat sa stea cuminte dar nu inceteaza si o sa merg cu ea in cel mai scurt timp la politie sa facem plangere.

| slapy a răspuns:

Daca era cat de cat desteapta nu intra intr-o relatie de genul

| Stefi82 a răspuns:

Buna... Eu zic ca nu e ok...in prima faza v-as sfatui sa mergeti si sa vorbiti cu mama sau parintii fetei iar mai apoi daca acel individ va continua sa mergeti la politie si sa faceti o plangere deoarece nu e nici o rusine...