| iubireainvingeintodeauna9515 a întrebat:

Am o mare problema si sper sa ma puteti ajuta cumva! Am 16 ani si am fost cu un baiat 2 ani! La inceput totul a fost ok dar dupa cateva luni a inceput sa fie foarte gelos nu ma lasa sa ies cu pritenele.sau sa merg in oras cu parintii mei trebuia sa stau inchisa in casa toata ziua, nici facebook nu ma mai lasa sa am dupa a inceput sa ma faca in toate felurile iar mama a vazut mesajele si de atunci nu ma mai lasa sa vb cu el eu l-am iertat si am umblat pe ascuns. Dupa a inceput sa vb cu alte fete pe facebook iar eu ca o proasta l-am iertat si de data asta...trebuia sa merg la un bal el nu m-a lasat si am mers fara ca el sa stie unde, acolo am cunoscut un alt baiat dupa cateva zile de la bal acel baiat mi-a propus sa merg cu el in oras si am acceptat.am ajuns sa fim impreuna!(Sincera sa fiu ma cam saturase-m de gelozia fostului)! Fostul a aflat ca sunt cu un alt baiat si nu mai vrea sa vb cu mine.M-am despartit si de el pentru ca eu il iubeam pe celalalt dar el deja isi gasise o prietena. zilele trecute m-a vazut afara ca stateam de vorba cu o vecina el si-a luat bicicleta si a venit la mine dar eu nu am vrut sa stau de vb cu el.II mai spune la prietena lui ca cica e la intallnire cu mine ceea ce nu e adevarat..Eu il iubesc enorm! Oare el mai tine la mine? Cum sa fac sa il uit?

7 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Atata timp cat iubesti pe cineva nu-l poti uita.Am atatea fete la picioare dar sunt indragostit de o fata care are prieten.Pur si simplu nu mi-o poate scoate din minte dar are prieten si nu sunt genul de om care distruge relatii pentru ca nici mie nu mi-ar placea sa se bage cineva in a mea!

| MariaFcsb1 a răspuns:

Deci si eu am trecut prin asta. daca il iubesti spune-i si vezi ce iti spune eu spun ca ar trebui sa lupti pentru cel care il iubesti cu adevarat pentru ca dupa daca il pierzi regretisad Asa mi s-a intamplat si uite inca regretsad Te pup:*

| iubireainvingeintodeauna9515 explică (pentru MariaFcsb1):

Dar el spune ca nu ma mai iubeste si sa il las in pace.Si imi este teama daca ar fi sa ma impac din nou cu el pentru ca e prea gelos!

| MariaFcsb1 a răspuns (pentru iubireainvingeintodeauna9515):

Stiu cum este la mine era la fel si totusi daca il iubesti impacate cu el si impuneti si tu niste reguli totusi nu poate sa te faca pe degete cum vrea elsad ca daca daca e gelos nu trebuie sa mai iesi cu nici un baiat!puppy dog eyes baftapuppy dog eyes

| euu0 a răspuns:

Simplu..esti mica nu trebuia sa-ti faci o relatie serioasa de la varsta aia happy iesi cu fetele..lasa baietii. ai timp de ei mai tarziubatting eyelashes

| georgelsfatuitorul98 a răspuns:

Buna! Prima idee e buna. Daca ai facebook...te pot ajuta

| WTFSpRyTe a răspuns:

Buna.
Eu zic sa faci ceva in timp si o sa uiti de exemplu un sport sau daca nu vrei sa faci iesi pe afara cu prieteni si nu te mai gandi la el! Sau fa-ti un nou prieten!
Bafta!
Te pup!