| Obitoj1 a întrebat:

Salut,Am si eu o chestie banala, poate ca vi se pare banala sau nu. Mereu ma simt urmarit de cineva, mereu sunt sigur ca in spatele meu este cineva, pe langa mine ceva, mereu ma uit in spate sa vad daca e cineva. Am impresia ca cineva ma urmareste tot timpul. Uneori, ma uit in jur, mai ales in casa mea. Nu as vrea sa ma credeti un "nebun". De exemplu cand e noapte, cand e intuneric efectiv ma panichez foarte repede in momentul in care sting lumina. Mai demult mi s-a parut ca cineva a batut in gem, alteori mi s-a parut ca aud voci (nu stiu era o voce foarte groasa de barbat, era seara, vreo 2 dimineata sau 3). Imi puteti da un sfat sa "infrunt" aceasta chestie? Nu am mers la nici un pshiholog, nu voi merge prea curand.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am impresia ca cineva ma urmareste tot timpul...Imi puteti da un sfat"

du-te dom'le la medic sau aprinde lumina (mereu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ceea ce spui tu este adevarat, atunci e posibil ca cineva sa-ti fi facut vraji, cineva rauvoitor.

Te cred si cred in aceste lucruri, deoarece si eu am trecut prin asa ceva in copilarie.
Fosta soacra ii facuse vraji mamei deoarece a intentat divort față de tata.
In casa mea se petreceau lucruri ciudate iar mie imi era teama sa stau singur in camera. Ma ghemuiam in colțul patului, simțind constant o prezență negativa care ma privea.

Te sfatuiesc sa afumi intreaga casa cu tamaie, sa stropesti cu agheasma, sa spui rugaciunea Tatal nostru si dimineata si seara dar sa chemi si un preot sa faca sfeștanie casei.

| wedonttalkaboutBruno a răspuns:

Fantome/ spirite laughing