| EduardOdodu a întrebat:

Salut, am si eu o întrebare, daca nu iau nota 5 la examenul de a 8 a pot trece la liceu? Ma refer la ambele materii si romana si matematica

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intra la un liceu mai slab, depinde si de media generala a anilor de gimnaziu, media de admitere in liceu fiind o medie ponderata a celor 2, respectiv media anilor de gimnaziu in proportie de 20% si media de la evaluarea nationala in proportie de 80%.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Da,poti.
Intra si cei care nu au dat examenul, d-apai cei cu media sub 5.