| muksi. a întrebat:

Am si eu o problema. Am 13 ani aproape. Si multi imi zic ca sunt foarte inalta pentru varsta mea [1.63] si au dreptate. chiar par inalta. foarte inalta. si greutatea e de 46 kg. si nu as mai vrea sa mai cresc. nu vreau sa fiu inalta. am deja o problema mare. ma simt mereu trista din cauza asta. parca ma simt in plus. cand toti ceilalti sunt mult mai mici ca mine (colegii, prietenii). 1.63 au fetele de 15 ani, 16. nu 13.stiti cam cat o sa mai cresc. parintii mei nu sunt inalti. mama e mica de statura si tata e destul de inalt [1.81 cam asa]. nu stiu. cam cat voi mai creste in inaltime? sau. as putea stopa cumva cresterea asta asa de mare? va roog... nu va bateti joc. pentru mine e important. multumesc!

34 răspunsuri:
| anonim_6002 a răspuns:

Pai eu zic ca o sa stacnezi, dar nu te supara ca iti zic dar daca o sa stacnezi mie mi se pare ca o sa fi un pic cam scunda la 1.63 deoarece baietii cresc mai tarziu si de aceea ti se pare tie ca esti inalta dar nu esti o sa vezi ca la liceu u o sa te mai inalti max 4 cm si baietii o sa fie de 1, 90

| SweetCheeks22 a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1.66, deci nu te speria.in plus, daca mai cresti pana la 1.70 poti deveni model.

| Anca4747 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji, ai 13 ani, iar la 1, 63 si 46 kg nu este nimic iesit din comun, eu de exemplu am 13 ani si 1, 69 si sunt abia a 4a din clasa la inaltime (dintre fete). Cea mai inalta fata din clasa are 1, 73 si e cu cateva luni mai mica decat mine big grin Ar fi mai bine sa te bucuri ca esti inalta happy Sau poate tu ai o dezvoltare mai rapida, iar ceilalti te vor ajunge mai tarziu din urmawinking Deci stai linistita, nu esti singura si cu siguranta nu e nimic iesit din comun! pa :X

| Anaisssss a răspuns:

La 15 ani 1, 63?: