| xeuno a întrebat:

Salut! Am terminat clasa a 8a si din pacate am ramas corigenta la matematica, iar marti voi da corigenta, stie cineva cum o sa fie? Greu? Usor? Ce trebuie invatat cel mai mult pentru corigenta? Va rog daca se poate sa imi raspunda cineva, am foarte mari emotii.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Greu este doar pentru cei care nu au invatat nimic.
Sa inteleg ca tu nu ai invatat nimic, odata ce vii cu 1 zi inainte de examen, sa ne intrebi ce trebuie sa inveti?
Evident TOATA materia studiata in clasa a VIII-a.

| sammie a răspuns:

Buna! Practic o sa iti dea intrebari din toata materia de-a lungul anului respectiv.

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu sunt prea sigur că există persoane care au fost corigente la vreo materie pe această platformă, iar dacă există, sunt într-un procentaj mic. Eu unul vreau să cred asta. Ce crezi tu că ai putea învăța pentru corigență? Încearcă să iei la rectificat tot ce ți-a predat de-a lungul anului școlar și nu te panica. Oricum vei trece. Profesorii sunt indulgenți în astfel de situații.