| V1ADUTZ a întrebat:

Salut.Am un laptop Sony vaio si cand bag un adaptor cu card in laptop nu mi-l citeste.Imi puteti spune ce problema are?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Scoate laptopul din priza, scoate bateria din el si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-10 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu adaptorul in USB ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)