| BogdanGeorge2000 a întrebat:

Anul asta o sa ma duc la revelion cu niste prieteni si o s-a cam bem ( mult ). Faza e ca la finalul petrecerii, pe la 4 o sa ma intorc acasa. Ai mei raman acasa, ca il fac cu cateva rude. Si cum e evident, voi duhni a alcool. Si daca la 3 pahare de whisky mai astupi tu mirosul cu o guma ceva, daca bei jumatate de litru si le mai si amesteci, la revedere mascat, mai ales ca se vede dupa privire ca esti machit. M-am gandit astfel ca, pe la ora 3, sa ma duc la baia restaurantului si sa imi bag degetele in gat, ca sa vomit, si sa scap de alcool, sa ma intorc acasa ca si cum n-as fi baut mai nimic. Ce va intreb : 1) nu mi-am bagat niciodata degetele in gat, cum se face, cum reusesc sa prind curaj sa le aduc pana acolo? 2) cam cat timp de la vomitat ar trebui sa astept pana sa ajung acasa, ca sa fiu sigur ca nu mai put a alcool deloc ( sau maxim a alcoolul din 2 pahare de whisky )? 3) ameteala o sa mi se duca?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa vomiti tu 3 zile la rand, mirosul de alcool tot o sa fie acolo si daca nu stiai alcoolul intra in sange si pana nu il elimina in mod natural orgnismul nu scapi de el si nici de betie.

Iti este atat de frica de parinti sa nu te prinda baut solutia e simpla. NU BEA