| geotibix a întrebat:

Ieri am facut revelionul cu niste prieteni. Desi eu nu beau prea mult la petreceri tot timpul vomit din cauza bauturii. De exemplu ieri am baut repede un litru de vin, vreo 3 pahare de whisky si 3 de vodka, 2 guri de sampanie. Am dansat si pe la ora 2 am vomitat.
De ce se intampla sa vomit? Eu nu cred ca am baut prea mult. Da, stiu le-am amestecat dar totusi mi se pare ca renunt prea repede...

5 răspunsuri:
| ReveuseKaari a răspuns:

Un litru de vin, 3 pahare de whisky şi 3 pahare de vodka la tine e puţin?

| ReveuseKaari a răspuns:

Ei bine află că nu e puţin deloc!

| OMarmotaO a răspuns:

Nu ai baut mult? bine ca nu ai intrat in coma alcoolica.nu toata lume suporta bautura mai ales daca bei o data pe an sau de 2-3 ori si aduncia golesti sticlele.bea si tu cam la fiecare petrecere cate un pahar 2 si o sa te obisnuiesti! dar nu deveni un dependent!

| Anddrea a răspuns:

Incearca sa si mananci. Sa nu bei pe stomacul gol ca atunci te imbeti mai repede si vomiti.

| geotibix explică:

Mie mi se pare cam putin. avand in vedere ca vara asta am tras o betie cu 4l de vin dupa care nu am vomitat. de atunci s-a stricat totul.