| ImiPlakeHalvaua a întrebat:

As avea si eu o intrebare legata de adolescentii din ziua de azi, la liceu (clasa a 9-a) s-au combinat 2 colegi dar inainte de asta si inca acum, se musca se lovesc astazi baiatu' ala s-a taiat cu o lama (taietura mica nu mare) pe mana din cauza ca s-a taiat si ea.Nu pot sa gasesc un pic de normalitate sau de decenta.Toata lumea fumeaza se dau mari, cel mai delasator lucru este cel cu muscatul, am 20 de colege in clasa toate au iubit si vorbesc numai de asta, baietii is 10 la numar si jumate asculta manele si fac misto-uri proaste. Daca nu bei sau fumezi esti un nimeni, de exemplu am stat astazi 2 ore cu capu pe banca pentru ca nimeni nu ma baga in seama si nu puteam sa o fac eu pentru ca oamenii sunt prea ciudati pentru mine.Chiar atat de rau a ajuns generatia asta?

Răspuns Câştigător
| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Am observat si eu generatia in ziua de azi, ADOLESCENTII IN ZIUA DE AZI daca fumeaza si beau se cred "buricul pamintului " sau cum spun rusii "PAFOS", daca o persoana nu vrea sa faca aceste lucruri mizerabile nul iau inseama sau isi bat joc sau ceva de genu, in fiecare zi vad adolescenti cum posteaza pe Facebook ceva gen " cine la Mac la ora ceia si se aduna toti astia care se dau tare ca beau si fumeaza si fac cine stie ce, tu nu trage atentia sunt niste *******, doar gura de ei, dar cand e vorba de fapte se pis pe ei. Asaca nu le trage atentia si fii tu asa cum esti nu trebuie sa te schimbi, sa bei si sa fumezi ca sa fii in grupul lor ca asa o sa te schimbi inspre rau, asa e generatia in ziua de azi se cred ceia ce nu sunt, lea cumparat taicasu haine de firma si un iphone si daca fumeaza si bea e wow ce tare trebuie sa ma dau ca cine-i ca mine.
Numai bine!

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Fiecare dupa cum primeste educatie de acasa si anturajul in care se baga.
Acuma asta e moda si noi toti ne bagam intr-o oala pentru ca nu vrem sa acceptam ca poate sa fie si altfel sau alti pot fi diferiti.Tu trebuie sa ramai sau sa fi asa cum crezi ca e corect si decent si sa nu iti mai bati capul cum sunt alti fiecare isi alege drumul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil esti intr-un colectiv prost(sunt tot mai multe astfel de colective in ziua de azi), dar nu sunt toti tinerii asa, e o alta generalizare gresita si citesc tot mai multe in ultimul timp. Cauta-ti alti prieteni. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti garantez ca in strainatate e mai rau.

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu te lasa afectat de colegii tai, in niciun mod. Nu iti lua "filme" ca est inferior ca nu socializezi cu ei si mai ales sa nu te crezi superior ca esti diferit si ca nu faci chestii destructive. Am vazut multi oameni care erau genul asta mai exclusi din anturaje de genul (care intr-adevar pot fi destructive) si au ajuns sa se creada buricul pamantului pentru ca ei nu beau sau fumeaza. Esti diferit, toti suntem si la un moment dat iti vei gasi locul. Pana atunci, gaseste cat mai multe oportunitati de a cunoaste oameni pe aceeasi lungime de unda cu tine si axeaza-te pe dezvoltare personala: citeste, exploreaza taramuri noi, investeste timp in hobby-uri, participa la voluntariate.
Sunt multe exemple negative prin mass-media, dar si generatiile trecute aveau ciudateniilor lor. Mama mi-a spus ca prin liceu si studentie era tot din petrecere in petrecere, fuma, bea si totusi acum este foarte responsabila si ma bucur enorm ca imi permite sa fac si eu toate prostiile cu promisiunea sa imi vad si de treaba.

Răspuns utilizator avertizat