| numesiprenume0 a întrebat:

As dori opinia despre alegerea unui profil de liceu. Ce ati alege dintre un profil uman/real(cu bacalaureatul) sau un profil tehnic(fara bacalaureat)? Aici marefer la sfarsitul clasei a 12-a... Sa aveti o diploma de bacalaureat, dar fara o calificare sau o calificare fara diploma de bacalaureat.(P.S.: intrebarea este subiectiva pentru ca am de ales intre un profil tehnic unde sunt sigur ca nu voi lua bacalaureatul, dar o sa am o calificare si un profil uman, fara calificare, dar cu diploma de bacalaureat). Multumesc anticipat pentru parere! Dau funda pentru cele mai bune argumente.

2 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

In primul rand, este vorba despre ce vrei tu sa faci in viitor: sa iti gasesti calificare imediat si atunci si un job, sau sa dai la o facultate si mai ai ceva de studiat. In al doilea rand, daca te pasioneaza mai mult practica decat teoria, cel mai bine e sa mergi mai departe cu alegerea ta dupa ce te gandesti bine, ca sa nu te chinui in zadar.

| AdiZone a răspuns:

Totul depinde doar de tine!
Alege ceea ce iti place sa faci!
Si nu iti schimba impresia despre ce vrei tu sa fac doar pentru ca altii s-ar putea sa iti schimbe impresia despre ce vrei tu sa faci!
Deci e alegerea ta!
FA CEEA CE ITI PLACE
fi liber! Funda?