| CatalinM a întrebat:

As vrea sa achizitionez un permis de port arma,, mai nou m-am mutat la tara si am un fel de teren cultivat,, intrebarea mea este daca pot folosi un pistol cu gloante de cauciuc pentru a ma apara de hoti? si pentru a achizitiona un astfel de permis unde m-as putea incadra pentru a face ce am mentionat mai sus,,, ex: pentru protectie personala,,?
Mai am o intrebare.
Daca, cumpar un pistol cu gloante oarbe este necesar un permis de port arma? din cate am inteles aceste tipuri de arme sunt considerate o jucarie,, pot fi folosite si de minori?

1 răspuns:
| Teodor555 a răspuns:

Din cate stiu eu, unde te duci sa faci pasaport / buletin acolo se face si permis de port arma, arma cu gloante albe nu este o jucarie si trebuie si pentru ea permis de port-arma