| Calin_Andrei_1997_PKn6 a întrebat:

As vrea sa intru la un liceu militar.Media o am,"atitudinea" cred eu ca o am insa am si o intrebare...In ce consta proba/probele fizice? Daca se poate cat mai detaliat cu denumirea exercitiilor si nr de repetari sau km alergare...astea. Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| artmosfera a răspuns:

Probele pe la liceele militare au început să se dea deja
La proba sportivă, ai alergare de rezistență, 1000 m în 4 minute și ceva
Și după mai e un traseu, târât/sărit pe sub/peste niște obstacole, flotări(cam câte poți, dar trebuie să fie cel puțin 2, pare-mi-se, dar cu cât mai multe, cu atât mai bine), rostogoliri, alergare de viteză, alergare printre obstacole și niște aruncări cu diferite mingi, toate astea într-un timp de 1:20 minute, dacă rețin eu bine
Mai sunt și proba psihologică și probele teoretice
Ești a 8-a?

| Florentina_Bianca_2002 a răspuns:

Nu ştiu foarte clar
Dar 2 colegi de-ai mei au vrut sa intre la liceul Militar
Probele s-au dat deja la Alba Iulia
Stiu ca baiatul a picat probele sportive, iar fata a luat
Mi se pare ca trebuie să alergi 1 km in 4 minute şi ceva
Sau ceva de genul, nu stiu prea bine