| takoda171 a întrebat:

As vrea sa dau niste probe la un liceu de arte pentru a ma transfera la acel liceu, dar nu stiu in ce costa proba aceea.Eu am talent la desen, in special in creion sau pix, dar nu stiu daca imi va fi de ajutor.Stie cineva in ce consta proba mai exact? Oh si sunt clasa X-a...deci banuiesc ca probele vor fi mai grele...DAU FUNDA kiss

Răspuns Câştigător
| meoww a răspuns:

Buna! Sunt in clasa a X-a la un liceu de arte. Cand am dat eu examenul de admitere in a VIII-a acesta a avut 2 probe: una era natura statica, iti pune in fata 3-4 obiecte (eu am avut un vas, un cub si ceva ardei ) si o proba de pictura, profesori de desen au spus ca in general dau teme gen 'in parc' sau 'pe strada' si culorile iti pot dai ei sa folosesti ddiferite contraste cromatice (gen culori complementare, inchis-deschis etc. ), eu aici am primit sa folosesc o pereche de culori complementare si era tema 'pe strada' Si parca proba a durat 3 ore.
Sincer ma asteptam sa fie mai greu, dar nu a fost cine stie ce. Profesorul care supraveghea nu era foarte stresat de noi si chiar ne-a ajutat. Aceasta ne ajuta daca o rugam (nu desena ea pentru noi, dar dadea sfaturi mai ales daca stie ca nu ai fost la un liceu de arte inainte) Daca mai ai alte intrebari spune-mi happy Funda?big grin

| takoda171 explică (pentru meoww):

Mersi muuuult! Te ador.

| meoww a răspuns (pentru takoda171):

N-ai pentru ce! ^^ Bafta!