| laptedetara a întrebat:

As vrea sa stiu care sunt cele mai frumoase melodii populare din zona Ardeal-Maramures-Moldova. Dau funda celui ce-mi da o lista lunga de astfel de melodii! [scuze. categoria]

Răspuns Câştigător
| zamolczezingri31 a răspuns:

Mandra floare-i norocu', Mult ma-ntreaba inima, Du-te suparare-n codru:-:solista Valentina Mihali; dar mai bine iti dau solistele pe care sa le cauti;
Solistele:Steliana Sima; Titiana Mihali; Valentina Mihali; Violeta Mihali; Amalia Mihali; Ioana Mihal; Valerica Mihali; Denisa Botis; Oana Font; Oana Tomoiaga; AnaMaria Tomoiaga; Nicoleta Voica; Andreea Voica; Niculina Stoican; Angela Stocan; Angelica Flutur; Viorica Macovei; Sofia Vicoveanca; Laura Lavric; Adina Medrea; Antonela Ferche Buciu; Alexandra Chira; Ionela Daniela Jurjut; Ina Todoran; Stana Stephanescu; etc.