| aditza07 a întrebat:

as vrea sa stiu cu ce obiecte...relativ normale nu ai voie sa intrii pe national arena?

1 răspuns:
| MrAngelus a răspuns:

Reguli

Nu poţi merge pe Naţional Arena cu o pînză pe care să scrii, de exemplu, "Hai România" sau "Mereu alături de echipă"!

Spectatorii sînt obligaţi să respecte locul indicat pe bilet. Cine se abate de la această regulă va fi scos din stadion şi nu i se va permite să intre din nou!

Fanii vor putea cumpăra băuturi răcoritoare şi mîncare din stadion.

Nu se fumează în arenă, ci doar în spaţiile special amenajate (marcate cu inscripţia "Loc pentru fumat") pe terasamentul exterior al arenei. Atenţie! Nu ai voie să intri pe stadion cu brichete, ci doar cu chibrituri. Şi seminţele sînt interzise.

Accesul spectatorilor cu aparate foto este permis, cu excepţia celor profesionale. De asemenea, e interzis să intri pe stadion cu camera video sau cu umbrela

Vrei să vii cu steagul tricolor la meci? Ai voie cu el "doar dacă e din pânză sau alte materiale asemănătoare, fără suportul din material plastic, metal, lemn etc".

Sursa: http://www.gsp.ro/......59436.html