| roguecoaster a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca in cazul unui transfer de la mate-info simplu la mate-info intensiv se dau diferente, iar daca da, vreau sa stiu si cat de dificile sunt testele respective (cu aproximatie desigur). Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| PikaPikaChuChu a răspuns:

La mate-info intensiv mate, info sau bilingv(engleza)?
daca vrei la engleza se dau diferente la geografia angliei si sua daca teci intr-a zecea, istoria angliei daca treci intr-a unspea si istoria sua daca treci intr-a doispea.
Pentru intensiv mate sau info nu se dau diferente, deoarece BACul este acelasi indiferent daca esti la intensiv sau nu. Daca esti la intensiv ai doar beneficii proprii gen lucrezi mai multa mate pentru BAC ca ai ore suplimentare sau chestii din astea.

Deci diferente se dau doar daca te transferi la un profil bilingv, adica intensiv limba straina
Tu nu ai precizat, si nu am inteles prea bine unde vrei sa te transferi. Daca nu esti lamurit mai lasa-mi un mesaj
Bafta

| RandomStudent a răspuns:

Salut! Daca te transferi in primul rand cred ca vei avea mai multe ore pe saptamana, iar testele probabil ca vor fi la fel decat daca la intensiv se face mai multa materie fata de simplu(nu prea stiu, nu m-am tranferat doar din ce am auzit)