| x2gk9r a întrebat:

Salut! As vrea un sfat.
De ceva timp am inceput sa nu mai am incredere in mine deloc dar de azi incet incet am inceput sa ma bazez doar pe mine fiindca asta conteaza si sa am incredere in mine ...doar ca cateodata stau singur in banca fara motiv si am o stare aiurea la scoala desi am prieteni...
Un sfat?
Sunt baiat am 16 ani

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cartea si invatatul sunt singurele metode reale, care fac ca increderea sa creasca, cu cat inveti mai mult si iei note mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idk. Încearcă să te îmbărbătezi, să fii mai optimist. Daca continui sa te simți așa, ar fi indicat să apelezi la psihologul scolii pentru niste păreri și sfaturi.