| x2gk9r a întrebat:

Salut...
As vrea un sfat...
O persoana m-a blestemat prin mesaje ca cica mama lui respectiva e vrajitoare si ca m-a blestemat...
Un sfat?
Nu sunt deloc speriat si nu cred in asa ceva dar as vrea parerea voastra.

4 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Daca blestemi pe cineva ( prin vraji ) tu vei avea de suferit. Mai ales daca esti bun si n-ai facut nimic rau. Dumnezeu vede.

| sammie a răspuns:

Vreau sa zic ca persoana care te blesteama va avea de suferit.

| literallythesamebruh a răspuns:

Cu siguranță asta este doar o metodă prin care încearcă să te intimideze. Sunt doar niște superstiții obosite. Nu există vrăjitoare, persoane care îți citesc în cărți de tarot sau in zațul cafelei, în palmă sau mai știu eu prin ce metode. Eu unul nu am crezut în așa ceva până acum și încă refuz să o fac.

| 120bulevard a răspuns:

Blestemele nu exista, este autosugestie si atunci ti se intampla ceva rau o sa crezi ca s-a intamplat din cauza aia. Dumnezeu, Iisus, Fecioara Maria si toti arhanghelii te vor proteja, prin credinta.