| Belly a întrebat:

Asa de curiozitate... cate perechi de blugi ar trebui sa aiba o fata. cate de papuci ...adica nu ma refer la astea bogate care au cu duiumul adica necesarul si normal. Adica voi cat aveti?winking

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Normal, cât îi permite bugetul.

| eatpraylove a răspuns:

Din punctul meu de vedere 10 perechi de blugi ( colorati, rupti, mai subtiri, treisferturi, scurti, macar 10 ), si in jur de... pai avem asa: macar 2-3 perechi de balerini, opincute cum vrei sa-i zici, sa zicem 2 perchi de papuci mai sport, gen bascheti sau tenis, ceva de petrecere ( cu toc sau fara ) 1-2 perechi de sandale, 3-4 perechi de cizme, pentru toamna si iarna, deci cam in jur de 14- 15 perechi, sper ca te-am ajutat, desigur se poate si mai mult de atat, nu-ti spune nimeni ca nu poti avea mai mult sa mai putin, e doar o estimare, eu am mult mai multe perechi de blugi, iar daca ar fi sa-mi numar pantofii ar fi un never ending story, dar cum tu ai cerut doar strictul necesar asta am si facut

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Am mai multe rochite si fustite laughing
Blugi? Am vreo 12 (albi si negri, nu port albastru). Pantofi? Grea intrebare.Cine i-a numarat? Dar normal ar fi sa ai cativa in alb sau negru, merge la orice combinatie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Inca ceva:nu e o cifra standard in care sa te incadrezi (cate perechi de blugi, câte sandale, cate mai stiu eu ce), tine si de buget si de modestie. Chiar daca ai doua-trei perechi de fiecare, ajunge, important e sa fie curate si ingrijite lucrurile. Sa nu trecem la...snobism.

| Ioana380486 a răspuns:

Pff... ca veni vorba de blugi. habar nu am cat e normal. eu am vreo 10 perechi de blugi lungi, nu scurti ( gri, negru, albatru, mov, ) si de papuci. tenisi vreo 3 perechi, sandale 2 perechi, balerini vreo 4 perechi, adidasi 2, cu toc vreo 6-7, cizmulite scurte d toamna vreo 2, tenisi de iarna 2, cizme de iarna 3, . aa si slapi d astia de plaja vreo 4-5 perechi. nu stiu care e cota normalului, dar eu cunosc o femeie Sophia din USA care are o boala cu papucii laughing are peste 300 d papuci.